NiniNana Akadémia prichádza už túto jeseň!

Zrodu NiniNana Akadémia predchádzalo vytvorenie štyroch samostatných aplikácií, ktoré sa považujú za predchodcov pripravovanej NiniNana Akadémia. Predchodcami boli Slovenčina hrou (v slovenskom jazyku), Játékosan magyarul (v maďarskom jazyku ) a Învață jucâd românește (v rumunskom jazyku) a taktiež English Playground (v anglickom jazyku). Publikácia samotnej aplikácie NiniNana Akadémia je naplánovaná na 1. september 2024.

NiniNana Akadémia nie je tradičnou aplikáciou na učenie jazykov. NiniNana Akadémia je Netflixom vzdelávacích hier pre deti! Ide o streamovanie vzdelávacieho obsahu v rámci jednej aplikácie. Neobsahuje nudné gramatické pravidlá ani zložité gramatické cvičenia. Jej hlavným cieľom je priblížiť najmenším užívateľom cudzie jazyky, aby boli vnímavejšie a otvorenejšie učeniu sa novým jazykom, a zároveň pomôcť predškolákom rozšíriť si slovnú zásobu v materinskom jazyku, zlepšiť jemnú motoriku aj logiku. Tento koncept vytvára komplexný svet pre najmenších, ktorý pozostáva z aplikácie, web stránky, kreatívnych videí na YouTube kanáli či ďalších doplnkových offline aktivít.

Projekt sa neustále vyvíja a jeho cieľom je ponúkať najkomplexnejšie vzdelávanie pre deti vo veku od 2-8 rokov.

Samotný koncept získal a dosiahol mimoriadny úspech, čo v tvorcoch projektu OZ Ahojte a 22MEDIA digitálno-marketingová agentúra vzbudilo silnú motiváciu. NiniNana sa primárne zameriava na slovenský a maďarský jazyk. V druhej fáze vývoja bude nasledovať anglický jazyk. V ďalších fázach je cieľom rozširovať jazykové mutácie o ďalšie zahraničné jazyky, akými sú čeština, rumunčina, poľština, srbčina, nemčina a ďalšie.

Detičky sa môžu tešiť na 200+ interaktívnych a zábavných aktivít vrátane:

  • Kreatívne a náučné videá
  • Puzzle
  • Digitálne knihy
  • Pesničky
  • Rozprávky
  • Omaľovánky
  • A omnoho viac!

Projekt Slovenčina hrou a koncept NiniNana dosiahol v posledných rokoch vynikajúce výsledky už v dvoch národných súťažiach: v súťaži Cena ITAPA na Slovensku získal v roku 2021 3. miesto v kategórii najinovatívnejší projekt a to spolu s Uhlíkovou Stopkou z dielne Slovenského Plynárenského Priemyslu (SPP), taktiež získal projekt NiniNana 3. miesto v súťaži startupov KINCS Smart Family v Rumunsku.

Aplikácia Slovenčina hrou v slovenskej verzii vznikla aj zásluhou Férovej Nadácie O2. Vďaka jej grantu je dostupná pre všetkých s internetovým pripojením.

Ukážky už hotových animácií sú dostupné na našom YouTube kanáli NiniNana. Najpopulárnejšie video z tejto kolekcie má viac ako 130 000 zhliadnutí.

Dávame do pozornosti