Nini a Nana pozývajú detičky do aplikácie na výučbu slovenského i maďarského jazyka

Edukácia sa v dnešnom svete presúva do online sveta, o čom vie svoje nejeden rodič a učiteľ. Toto sa vzťahuje nielen na žiakov základných škôl, ale aj na tých najmenších v materských školách. Zaujať práve túto vekovú kategóriu je často výzvou, preto cennou pomôckou môžu byť aj alternatívne prostriedky na výučbu. V tejto oblasti prichádza na scénu jazyková edukačná aplikácia s názvom NiniNana – Slovenčina hrou, ktorá v sprievode prefíkanej líšky a múdreho zajačika naučí ratolesti slovíčkam zo slovenského jazyka. Aplikácia je dostupná pre deti vo veku od dvoch do šiestich rokov, je bezplatná k stiahnutiu a garantovane bez reklám.

Učenie pre deti ešte nikdy nebolo takéto zábavné. V aplikácii si Občianske združenie Ahojte v spolupráci s digitálnou agentúrou 22MEDIA pripravili sériu zábavných a náučných hier, ktoré zaujmú deti hneď na prvýkrát. Jazyková vzdelávacia aplikácia s názvom NiniNana – Slovenčina hrou je primárne určená pre deti vo veku od dvoch do šiestich rokov ako prostriedok na výučbu primárneho alebo aj cudzieho jazyka. Názvy zvieratiek sú spestrené vo forme skladačiek, predmety v domácnosti a kúsky oblečenia tiež čakajú na vhodné zaradenie. Názvy ovocia a zeleniny sa deti naučia vďaka výrobe lahodnej šťavy a jemnú motoriku zapoja pri pukaní balónov tých správnych farieb alebo pri určení správneho ročného obdobia.  Pri splnení jednotlivých úloh v hrách dostanú detičky za odmenu hviezdičky.

„Z aplikácie sme vytvorili aj slovenskú a maďarskú verziu. Každá z verzií obsahuje celkovo šesť hier a spoločníkmi najmenších sa počas hier stávajú dve zvieratká: prefíkaná líška Nini a múdry zajačik Nana. Pri prejdení všetkých hier v aplikáciách, si deti môžu osvojiť až 200 slovenských a 200 maďarských slovíčok. Aplikácie sú prispôsobené znalostiam detí v materských školách, ale siahnuť po nich môžu aj staršie deti, ktoré by si chceli osvojiť ďalší cudzí jazyk. V budúcnosti preto chceme priniesť svet NiniNana aj v iných jazykoch,“ povedal o NiniNana aplikáciach manažér projektu, Jozef Múcska.

Slovenčina hrou je bezplatná aplikácia a bez reklám, dostupná pre všetky mobilné zariadenia (mobily, tablety, notebooky, chromebooky a pod.) na báze Androidu aj iOS, hlavným partnerom pre jej vznik je Férová Nadácia O2. Cennou pomôckou môže byť aj pre pedagógov, nakoľko jej desktop verzia je dostupná aj pre interaktívne tabule, stolové počítače a notebooky, tak svoje miesto bude mať aj v materských školách, centrách voľného času alebo jazykových školách. Edukačné videá so zvieratkami Nini a Nana sú dostupné aj na Youtube kanáli projektu, pričom postupne naň bude pribúdať aj ďalší obsah.

Nakoľko je NiniNana komplexným projektom, tak náučná jazyková aplikácia je obohatená aj o bezplatne dostupnú webovú stránku s pestrým edukačným obsahom. Na stránke www.nininana.sk sú dostupné kreatívne videá z originálnej tvorby, omaľovánky na vytlačenie, rozprávky, básničky, riekanky a detské pesničky na zábavu pre menších i väčších. Pre rodičov je dostupný aj blog a sociálne siete s cennými radami pre zábavu detí, edukáciu a rodinný život, pričom obsah na týchto platformách sa postupne rozširuje.

Dávame do pozornosti