Vonku je škaredé počasie. Ako zabaviť deti v teple domova?

Vyhliadky na teplý slnečný víkend sú v nedohľade a vy sa chytáte za hlavu ako zabavíte svoje deti v teple domova? Urobte zo zlého počasia výhodu! Objavte nápady a činnosti, ktoré by ste inak nerobili. A ktoré sú tie, ktoré jednoznačne stoja za zmienku? Tu je náš zoznam!

Kreslenie

Je známe, že každé z detí obľubuje kreslenie, maľovanie, čarbanie. Kreslenie je istým emocionálnym míľnikom v živote najmenších, keďže najčastejšie dajú na papier to, čo majú na srdci. Ak ste u nich objavili tento prvý krok, tak im skúste zadať konkrétne témy na kreslenie. Takými môžu byť sviatky a svetové dni ako napríklad Deň Zeme, Deň detí, Deň matiek alebo iné.

Varenie-pečenie

Smer: Kuchyňa! Spoločný čas v kuchyni je vždy dobrým lepidlom medzi jednotlivými generáciami. Prečo by mal tento trend chýbať práve vo vašej rodine? Vyberte si také jedlo, o ktorom viete, že ho bude vedieť vyhotoviť aj vaše dieťa, tak bude spoločný čas v kuchyni ešte zábavnejší. Zároveň dbajte aj na to, aby ste zabezpečili bezpečné prostredie v kuchyni, aby sa vaše dieťa nezranilo.

Dekorácie

Či už je sviatok alebo nie, dekorácií nikdy nie je dosť! Pripravte sa na najbližšie narodeniny, privítajte jar, leto alebo jeseň jedinečnými vencami, dekoráciami na stôl alebo vyzdobte svoje okná, dvere. Objavte nekonečné more nápadov na internete, potom už len hor sa na nákupy a zábava sa môže začať!

Zacvičte si

Deti majú nekonečno energie, ktorú potrebujú zo seba dostať von. Ak sa jej nezbavia, tak začnú neplechy. A tie veru nechceme 😛 Takže sa rozhliadnite po rôznych videách na internete, ktoré sú určené pre cvičenie s deťmi alebo si len jednoducho zatancujte! Tanec je vhodným športom pre správnu koordináciu tela a pre disciplínu. Naučenie jednotlivých krokov tiež trénuje pamäť.

Učte sa

Samozrejme nemáme na mysli tradičné učenie ako v škole. Urobte si pohodlie na pohovke alebo v „bunkri“ a siahnite po rozprávkach, riekankách a pesničkách, ktoré ste doteraz nepoznali. Takto sa nie len zabavíte, ale sa naučíte aj niečo nové.

Nájdite poklad

Hľadanie pokladu je vždy veľkou zábavou pre malých i veľkých, tak prečo si neurobiť takúto srandu aj doma? Rozmiestnite po dome „poklady“ v podobe drobných peniažkov alebo kamienkov, ku ktorým nakreslite mapu. Vaše dieťa tak bude hľadať poklady po celom dome, čo bude veľkým zážitkom. Veď kto by nechcel byť aspoň na chvíľu pirátom?

Prajeme príjemnú zábavu a ak sa vám páčia naše tipy, tak sa s nimi podeľte s ostatnými mamičkami či oteckami 😊

Dávame do pozornosti