Čo dať deťom na desiatu?

Stravovanie detí robí mnohým rodičom bolesť hlavy, či už hovoríme o raňajkách, desiate, obede, olovrante alebo večeri. Pri dospievajúcich deťoch je dôležité sa sústrediť na každé z jedál ale my sme sa rozhodli priblížiť najmä desiaty.

Čo by mala obsahovať krabička s desiatou?
Základom pre desiatu by malo byť kvalitné pečivo. Napríklad chlieb, žemľa alebo rožok zo špaldovej, ražnej alebo ovsenej múky. V sendvičoch by nemalo chýbať rastlinné alebo živočíšne maslo, šunka alebo s vysokým obsahom mäsa, kvalitný plátkový syr alebo čerstvá zelenina. Ak vaše dieťa neobľubuje zeleninu, skúste si vyrobiť domáce nátierky. Napríklad vajíčkovú nátierku, šunkovú, baklažánovú nátierku alebo ajvar.

Ak vaše dieťa obľubuje skôr sladké jedlá, tak sa môžete rozhodnúť aj pre sladkú desiatu, avšak sa zamerajte na pečivo s nižším obsahom sacharidov.

Na desiatu im pribaľte aj sezónne ovocie. To umyte a nakrájajte, tak budete mať istotu, že nebude celý deň len cestovať v taške ale s najväčšou pravdepodobnosťou ho vaše dieťa aj zje.

Pri psychickej záťaži sú niekedy dôležité aj sacharidy v podobe muffinov, ovocných koláčov, ovsených keksíkov alebo kakaových slimákov.  

Páčil sa vám tento článok?
Tak zdieľajte:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Odporúčame vám

Ako zabaviť deti na jar?

Toto je našich top 5+1 tipov na program!   Jar je jednoznačne jedným z najobľúbenejších ročných období. V tomto čase sa príroda zobúdza zo zimného spánku a svojimi

Čítaj ďalej