Jesenný program pre rodiny s deťmi

Rodinné puto má nevyčísliteľnú hodnotu! Toto puto treba pravidelne udržiavať, v každom ročnom období. Nesmiete tak dopustiť aby sa u vás počas jesene objavila nuda, alebo nečinnosť! Ale čo robiť počas chladných upršaných dní? Prinášame Vám naše najlepšie tipy!

Ak sa povie jeseň, tak si väčšina z nás predstaví zimu, tmu a dážď. Ale v tomto ročnom období sa skrýva oveľa viac ako len krátke dni a dlhé noci alebo premočené topánky od dažďa. Toto všetko môžete robiť so svojou rodinou a malými deťmi:

Spoločné varenie/pečenie:

Spoločný čas v kuchyni má hneď niekoľko pozitív! Okrem toho, že budete mať super chutný obed alebo nejaký dezert, tak samotné varenie alebo pečenie odbúrava stres a vytvára príjemnú atmosféru. Veď, ach, tie príjemné vône! Malé deti, okrem iného, sa môžu naučiť aj tomu, ako sa dostáva ich obed na stôl alebo ich aj môžete zapojiť do samotného procesu! Pri práci s múkou, miešaním jednotlivých ingrediencií alebo pri miesení cesta dokonca trénujú svoju jemnú motoriku.

Aké rôzne úlohy môžete dať najmenším?

  • Vymiešanie cesta na palacinky
  • Trhanie šalátových listov
  • Váženie jednotlivých ingrediencií
  • Nasypanie jednej ingredienciu do druhej
  • Miesenie cesta
  • Zdobenie koláča, torty a podobne

Filmový večer:

Tento program je azda najjednoduchší z hľadiska vyhotovenia. Každá domácnosť totiž disponuje obľúbenou rozprávkou svojho dieťaťa. Tak úprimne, koľkokrát ste už videli Ľadové kráľovstvo alebo Labkovú patrolu? Hocikoľko krát to bolo, nikdy to nie je dostačujúce! 😀 V konečnom dôsledku, čo môže byť lepšie ako sa zakukliť pod deku v kruhu rodiny, s chutným jedlom v ruke, pričom môžete sledovať svoje spokojné dieťa ako sa už asi tridsiaty piatykrát smeje na rovnakom vtipe a spieva si rovnakú rozprávku. Nič nie je nad úprimnú detskú radosť!

Karaoke:

Na trhu sa nachádzajú rôzne hry a rozšírenia pre konzoly, tak budete mať o zábavu na celý večer postarané. Nemáte doma konzolu? Nevešajte hlavu! Na Youtube nájdete množstvo takých videí, na ktoré si môžete spoločne zaspievať alebo zatancovať. Nebojte sa týchto aktivít, veď nejde o žiadnu súťaž. Ide najmä o spoločné chvíle, ktoré si vaše dieťa jednoznačne zapamätá navždy.

Šport:

Jednoznačne nemusíte byť olympionikom alebo profesionálnym športovcom, aby ste sa zabavili napríklad v prírode. Určite sa rozhodnite pre také aktivity, ktoré môžete robiť aj spoločne a bude to veľká zábava. Môže to byť napríklad bicyklovanie, futbal, tenis, basketbal alebo aj plávanie. Pri vonkajšom športe je výhodou, že budete tráviť čas v prírode a tiež spoznáte nové miesta.

Vyrábanie jesenných dekorácií:

Tekvice vám jednoznačne netreba predstavovať. Môžete ich vyrezať, namaľovať ich alebo sa môžete rozhodnúť aj pre výrobu papierových jesenných dekorácií či venca ma dvere z prírodných prvkov. Na internete nájdete nekonečno možností na inšpiráciu, je len na vás pre čo sa rozhodnete. Detičky vám môžu byť nápomocné pri zbere prírodných jesenných prvkov akými sú napríklad lieskové oriešky, šišky, opadané lístie alebo rôzne konáriky. Následne ich môžete zapojiť aj pri dekorovaní samotného venca alebo jesennej ozdoby.

Prezeranie rodinných fotografií:

Ruku na srdce! Toto je jednoznačne jedna z najlepších aktivít, ktoré je možné robiť počas chladných jesenných dní. Fotografie z detstva vždy predstavujú zdroj zábavy a dobrej nálady. Ak pridáte aj vtipný príbeh k fotke, tak vytvoríte jednoznačne pekné spomienky pre vaše deti. Okrem toho, veď aj vy si radi zaspomínate na staré časy a zasmejete sa na vtipných príhodách, no nie?

Hranie spoločenských hier:

To najlepšie na koniec! V závislosti od veku vášho dieťaťa, jednoznačne budete mať doma nejaké spoločenské hry. Tak teraz je ten správny čas ich vytiahnuť! Malé deti poteší aj pexeso alebo nejaké jednoduché puzzle, poprípade rôzne postrehové hry. S väčšími deťmi si už môžete zahrať aj hry ako napríklad Človeče, nehnevaj sa! alebo nejaké kartové hry.

Páčia sa vám naše tipy? Podeľte sa o ne na sociálnych sieťach 😊

Páčil sa vám tento článok?
Tak zdieľajte:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Odporúčame vám