DIY: Papierové lastovičky

Jeseň prebieha už vo veľkom prúde, dni sú stále kratšie a kratšie, vonku je stále chladnejšie a pomaly ale isto sa všetky aktivity presúvajú do interiérov, kde je stále ťažšie zabaviť malé deti. Ak teda nie ste fanúšikmi sledovania televízie alebo hrania hier, tak jednoznačne privítate každý nápad na aktivitu s deťmi.

Čo tak vyrobiť si napríklad papierové lastovičky? Táto aktivita Vám zaberie maximálne hodinu, avšak nekonečná zábava s lastovičkami je zaručená! Ako na to? Čítajte ďalej…

Čo všetko budete potrebovať?

  • Čierny farebný papier veľkosti A4
  • Červený farebný papier (postačí aj menší kúsok)
  • Biely papier (postačí aj menší kúsok)
  • Nožnice
  • Lepidlo
  • Ceruzka
  • Umelohmotné očká

Ako na to?

Medzi prvými si preložte čierny papier v rozmere A4 na polovicu, pričom získate rozmer A5. Z bočných strán odmerajte pásik hrúbky 2,5 – 3 cm, pásik odstrihnite, tak získate dva čierne pásiky, ktoré sa stanú telom lastovičky.

Zostatkový papier, ktorý ste doteraz mali preložený na polovicu, rozdeľte nožnicami tak, aby vám vznikli dva rovnaké. Z týchto papierov bude možné vytvoriť až dve lastovičky, tak jednoznačne si na pomoc zavolajte svoje dieťa na pomoc! 😊 K papieru mu priložte aj jeden z pásikov, ktorý ste odstrihli v predchádzajúcom kroku.

Papier, ktorý sme si rozdelili, znova preložíme na polovicu a takto vzniknú krídla a chvostík. Jednotlivé časti si predkreslite ceruzkou alebo fixkou a následne ich vystrihnite nožnicami.

Ak ste postupovali správne, tak vám vznikli nasledovné papierové prvky.

Keď už máte hotové hlavné prvky lastovičky, tak sú na rade menšie ozdobné prvky. Z červeného papiera vystrihnite zobák a z bieleho papiera vystrihnite prvok pre hlavu a telo.

Ak sa podarilo všetko úspešne pripraviť, tak môžete začať lepiť!

Najprv zlepte telo a následne prilepte krídla, bielu hlavičku, telo a červený zobák a očká.

Lastovička je hotová a nekonečná zábava sa môže začať!

Tip: Z lastovičiek môžete urobiť aj dekoráciu v detskej izbe. Budete potrebovať len rybársky vlasec a miesto, kam ich dáte 😊

*Lastovičku si môžete vyhotoviť aj vo väčších rozmeroch, my sme sa rozhodli pre malé milé vtáčiky.

Páčil sa vám tento článok?
Tak zdieľajte:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Odporúčame vám