Zemiakové pečiatky

Zemiakové pečiatky

 • Čo budeme potrebovať:
  – pár väčších zemiakov
  – kuchynskú papierovú utierku
  – výkres alebo hrubší papier
  – štetec
  – akrylové farby rôznych farieb (temperky, vodovodné farby)
  – ostrý nôž (túto časť by mal vykonávať rodič resp. dospelá osoba, deti by nemali narábať s nožíkom, v prípade že sa rozhodnete inak, odporúčame len pod prísnym dohľadom dospelej osoby)
  – formičky na pečenie, resp. vykrajovanie cesta

Ako na to:

Ako prvý krok zemiaky umyte a poutierajte do sucha. Prekrojte zemiaky na polovicu prípadne, prípadne podľa veľkosti ich môžete nakrájať aj na menšie kúsky. Po rozporcovaní zemiakov zatlačte formičky aspoň na polovicu, do stredu zemiakov, tak aby všetky časti formičky boli umiestnené v zemiaku. Následne nožíkom obrežte formičku približne na 0,5cm do hĺbky a odrežte prebytočné časti. Po odstránení prebytočných častí opatrne vytiahnite formičku.

Po vytvorení jednotlivých pečiatok rôznych vzorov, papierovou handričkou utrite prebytočnú vlhkosť. Polože pred seba výkres, prípadne hrubší papier, ktorý sa nepremočí (môžete pod neho umiestniť aj kartón, prípadne handru, aby ste nezamazali stôl farbou). 

Zvoľte si požadovanú zemiakovú pečiatku, vzor natrite farbou pomocou štetca, následne môžete začať pečiatkovať na papier. Použite rôzne farby a rôzne vzory. 

Prajeme príjemnú zábavu! 🙂

Megosztom ezt a bejegyzést:

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Odporúčame vám

Zvieratká na farme

Poznáš zvieratká žijúce na farme? A poznáš ich všetky? Poďme sa spolu pozrieť či spoznáš všetky naše užitočné zvieratká, ktoré nám pomáhajú. Hor sa do

Čítaj ďalej

Podmorský svet

Spoznajte spolu s Nana zvieratká žijúce v moriach a oceánoch. Naučme sa spolu pomenovať jednotlivé zvieratká podľa ich obrysov. Hor sa do dobroduržstva.

Čítaj ďalej

Zemiakové pečiatky

Zemiakové pečiatky Čo budeme potrebovať:– pár väčších zemiakov– kuchynskú papierovú utierku– výkres alebo hrubší papier– štetec– akrylové farby rôznych farieb (temperky, vodovodné farby)– ostrý nôž

Čítaj ďalej