Myšacia záložka

Čo budeme potrebovať:
– papier
– fixku
– nožnice
– tekuté lepidlo

Ako na to:
Uchopte jeden z rohov A4 hárku a preložte ho na opačnú stranu tak, aby okraje dokonale zapadli – takto vytvoríme pravidelný štvorec. Nožnicami odstrihneme prebytočný pás (viď video) – ďalej budeme pracovať so získaným papierovým štvorcom.

Rovnaký postup preloženia papiera opakujeme aj na odstrihnutom obdĺžniku. Takto získame menší štvorec. Znova preložte roh papiera na opačnú stranu, krížom, aby ste získali trojuholník. Zvyšnú časť pod trojuholníkom odstrihneme.

Získané trojuholníky budeme ďalej skladať jednoduchou origami technikou.

Vrcholy na dlhšej strane trojuholníka (nazvyme ich A a B) prehneme k tretiemu vrcholu trojuholníka (nazvyme ho C), prežehlite hranu preloženého papiera prstom. Vrcholy A a B znova otvorte. Uchopte tretí vrchol trojuholníka (C) a sklopte ho (len jednu vrstvu papiera) na spodok trojuholníka (stred).

Následne zložíme vrcholy A a B jeden po druhom tak, že ich skryjeme do vnútra získaného malého štvorca, ako je to znázornené na videu. To najťažšie máme za sebou, nasleduje tá zábavnejšia časť. 🙂

Zoberme si farebné ceruzky, fixky, čo sa  vám viac páči a nakreslite roztomilú myšaciu tvár, nezabudnite na fúziky.

Z iného papiera (alebo zo zvyšku, ktorý nám zostal) vystrihneme tvar zodpovedajúci dvom malým myšacím uškám. 

Tip: Ak hárok zložíte na polovicu, vystrihnete obe uši jedným strihom a získate tak totožné tvary. Takto získané uši ešte vyfarbite tak, aby vám naokraji zostal ešte voľný pásik.

Pomocou tekutého alebo roztierateľného lepidla prilepte uši k záložke tak aby lepená časť bola schovaná vo vnútri. 🙂

Opakovaním týcto postupv si môžete vytvoriť množstvo krásnych zvieracích záložiek.

Prajeme príjemnú zábavu. 🙂

Megosztom ezt a bejegyzést:

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Odporúčame vám

Zvieratká na farme

Poznáš zvieratká žijúce na farme? A poznáš ich všetky? Poďme sa spolu pozrieť či spoznáš všetky naše užitočné zvieratká, ktoré nám pomáhajú. Hor sa do

Čítaj ďalej

Podmorský svet

Spoznajte spolu s Nana zvieratká žijúce v moriach a oceánoch. Naučme sa spolu pomenovať jednotlivé zvieratká podľa ich obrysov. Hor sa do dobroduržstva.

Čítaj ďalej

Zemiakové pečiatky

Zemiakové pečiatky Čo budeme potrebovať:– pár väčších zemiakov– kuchynskú papierovú utierku– výkres alebo hrubší papier– štetec– akrylové farby rôznych farieb (temperky, vodovodné farby)– ostrý nôž

Čítaj ďalej