Dúhový most

  • Čo budeme potrebovať:

– 12 kusov papiera rôznej farby,
– výkres
– veko detskej výživy alebo spodnú časť pohára (ak nemáme kružidlo)
– nožnice
– ceruzky
– pravítko
– lepidlo

Ako na to:
Pravítkom nakreslime pozdĺžne na každý farebný papier približne jedno centimetrové pruhy. Prúžky papiera nastriháme. 

Nakreslite kruhy pomocou vrchnáka na detskú výživu, prípadne pomocou pohára alebo iným spôsobom na zvyšné farebné papiere. Z každej farby potrebujeme aspoň 2 kruhy, následne ich môžeme prilepiť na biely výkres. Kruhy usporiadajte tak, aby 12 farieb bolo na jednej strane papiera a zvyšných 12 farieb na druhej strane papiera (všetky na rovnakej strane listu).

Úloha:
Spojte jednotlivé kruhy farebnými pruhmi. Je dôležité, aby boli kruhy spojené iba pruhmi rovnakej farby. Dajte trochu lepidla na jeden kruh a trochu na jeho farebný pár. Potom vezmeme prúžok, ktorý sa zhoduje s farbou krohou, konce pruhu prilepíme. Takto nám vznikne most. Tento postup opakujeme so všetkými farbami. Medzitým jednotlvé prúžky môžu cez seba, pod seba prechádzať, hlavné je, aby ste spojili dve rovnaké farby. 

Prajeme príjemnú zábavu! 🙂

Megosztom ezt a bejegyzést:

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Odporúčame vám

Zvieratká na farme

Poznáš zvieratká žijúce na farme? A poznáš ich všetky? Poďme sa spolu pozrieť či spoznáš všetky naše užitočné zvieratká, ktoré nám pomáhajú. Hor sa do

Čítaj ďalej

Podmorský svet

Spoznajte spolu s Nana zvieratká žijúce v moriach a oceánoch. Naučme sa spolu pomenovať jednotlivé zvieratká podľa ich obrysov. Hor sa do dobroduržstva.

Čítaj ďalej

Zemiakové pečiatky

Zemiakové pečiatky Čo budeme potrebovať:– pár väčších zemiakov– kuchynskú papierovú utierku– výkres alebo hrubší papier– štetec– akrylové farby rôznych farieb (temperky, vodovodné farby)– ostrý nôž

Čítaj ďalej