Čo budeme potrebovať:
– pár dobre tvarovaných kamienkov a našu fantáziu 🙂
– štetce rôznych veľkostí
– farebné temperové farby alebo akrylové farby, prípadne olejové farby či fixky
– lak v spreji, prípadne priesvitný lak na nechty (ak nemáme, môžeme vynechať)

Ako na to:
Najprv si prezrite jednotlivé kamienky a uvoľnite svoju fantáziu, predstavte si jednotlivé kamienky ako jednotlivé predmety, zvieratká, jedlá, zeleninu, ovocie, kvety či niečo iné. Možnosti sú nekonečné!

V našom videu sme vyskúšali rôzne techniky vyfarbovania, skúšali sme fixky, temperové farby a tiež olejové farby. Všetky tri techniky poslúžia, nakoniec sme sa ale rozhodli pre olejové farby, kvôli ich sýtym farbám.

Keď sme našli perfektné kamienky zodpovedajúce našimi predstavám, dôkladne ich umyjeme a poutierame do sucha. Ak sme našli pritmavé kamienky, je potrebné ich natrieť najprv celé na bielo, čím si vytvoríme základný povrch pre ďalšie maľovanie. Nezabudnite základnú farbu nechať úplne zaschnúť. (V prípade svetlejších kamienkov je možné tento krok vynechať.)

A teraz vytiahnime svoju kreativitu a maľujme vzory, aké nám len napadnú. 🙂

Ak farbíte vzorky vo viacerých vrstvách, uistite sa, že predchádzajúce nátery úplne zaschli, inak si rozmažete jednotlivé vzory, a môžete potom začať odznova.

Ako posledný krok jemne natrite úplne vysušené kamienky čistým lakom na nechty alebo ich zasprejujte ozdobným lakom, aby boli krásne lesklé.. A je to.

Prajeme príjemnú zábavu. 🙂