O nás

Učenie pre deti ešte nikdy nebolo takéto zábavné! NiniNana – Učenie hrou je komplexným digitálnym edukačným projektom pre deti od 2 – 6 rokov. Nosnou časťou webovej stránky je vzdelávacia aplikácia NiniNana – Slovenčina hrou s hlavnými postavičkami: prefíkanou líškou Nini a múdrym zajačikom Nanom. Vďaka jednotlivým hrám ako napríklad zvieracie skladačky, krájanie ovocia a obliekanie detí, sa deti naučia nielen nové slovíčka, ale zapoja aj svoje jemné motorické schopnosti. Odmenou pre vaše ratolesti budú nie len nazbierané hviezdičky, ale celkovo sa hravou formou naučia až 200 slovenských slovíčok. Hra je dostupná na webe v prehliadači a aj na zariadeniach s iOS a Android, tak budete mať kedykoľvek postarané o nekonečnú zábavu v telefóne, tablete, počítači alebo dokonca aj na interaktívnej tabuli!

Na samotnom webe sú dostupné aj doplnkové náučné materiály pre deti, ako napríklad omaľovánky, rozprávky, básničky, riekanky a detské pesničky. Pre rodičov sme tiež pripravili aj videá a blog, ktoré prinášajú rôzne tripy a triky na zábavu s najmenšími. Cenné rady a aktuálne informácie zo sveta zvieratiek Nini a Nana sú dostupné aj na Facebookovej stránke NiniNana – Učenie hrou a rovnomenný YouTube kanál sa postupne obohacuje o zábavné edukačné videá pre najmenších.

Za vznikom a vyhotovením projektu stojí OZ Ahojte v spolupráci s digitálnou agentúrou 22MEDIA s.r.o. Projekt vznikol na podnet úspešnej maďarskej verzie aplikácie, pričom vďaka nadácií Férová od O2 sa nám podarilo etablovať aj na slovenský trh a tak priniesť dobrodružstvá líšky Niny a zajaca Nanu aj na web nininana.sk. V budúcnosti by sme projekt chceli rozšíriť aj o anglickú verziu a rôzne iné jazykové mutácie.

A teraz Vám už nezostáva nič iné, ako spoločne s detičkami objaviť nekonečný svet náučnej dvojice Nini a Nana!